Môj svet Sim City

Podělte se o svá velkolepá díla, vtipné dopravní situace či cokoliv co vás zaujalo

Môj svet Sim City

Příspěvekod Strictoaster » 30 led 2014, 10:55

Toto vlákno by som chcel venovať môjmu svetu Sim City 5.
Hrám už asi 2 mesiace, ale vždy sa mi nejako moje mestá prestanú páčiť a potom mažem celý región a začínam stále odznovu. Tak ako každému, tak aj mne trochu pomôže v snahe budovať pekné a fungujúce mestá ak sa s nimi človek podelí s ostatnými. Určite sa mi hodí ak to bude niekto aj trošku kritizovať a dávať nejaké nápady na vylepšenie. Aby som nehltil fórum zbytočnými fotografiami a spamom, som sa rozhodol, že budem mať na to založenú stránku na FB, kde si budem tieto veci pridávať (Je to už aj z dôvodu, že ak budem mať v práci trošku času budem sa na to vedieť mrknúť a porozmýšľať ako by som sa mohol pohnúť ďalej v niektorom z mojich miest).

Robím to výhradne kôli sebe aby som as trošku naučil nehrať zbrklo a naučil sa neponáhľať pri hraní. Lebo vždy spravím rýchle veľké mesto, ale následná prerábka má katastrofálne následky na dopravu, zamestnanosť až sa mi to nakoniec zhnusí a začínam stále dokola od začiatku.

Stránka je verejná, ale slúži výhradne len na upload mojich miest a fotiek.


Server: Antarktída
Mapa: Viridian Woods
Moja stránka na FB: Sim City 5
Naposledy upravil Strictoaster dne 11 úno 2014, 08:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac



Re: Môj svet Sim City

Příspěvekod nirasa » 30 led 2014, 14:51

Ahoj,

vítám tě na fóru.

Tvé město se mi líbí. Je fakt moc hezké. Možná bys ale mohl zajistit práci středně- a vysokopříjmovým úrovním obyvatelstva. Např. jim dát více možností v obchodě nebo průmyslu.
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Môj svet Sim City

Příspěvekod Strictoaster » 11 úno 2014, 08:10

Konecne prve mesto, ktore sa mi aspon trochu páči, dokonca doprava je tiez fajn nato ze su tam 4 kasina a kultura. CCa 50 tis turistov.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac

Re: Môj svet Sim City

Příspěvekod Strictoaster » 11 úno 2014, 08:15

Ten samí štýl mesta len iná mapa a snaha trochu dvihnúť populáciu, mesto je bez akéhokolvek zamerania, doprava este ujde.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac

Re: Môj svet Sim City

Příspěvekod Craftmanek » 16 úno 2014, 09:13

máš to pěkný, a doprava je pomalu stejná, možná o trošku horší než v mém městě s 550k obyvately

většina simíku jezdí tramavají anebo autobusem
Po roce ZPĚT :D ! :D ! :D ! :D
Craftmanek
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 117
Registrován: 25 pro 2013, 08:52
Bydliště: Region Clearwater v MegaCity
Simoleony: 150
Jméno na Originu: Craftmanek

Re: Môj svet Sim City

Příspěvekod Strictoaster » 17 úno 2014, 09:46

Len to vypadá ako králikáreň, všetko je tam tak všeliako napchaté a vôbec to moc pekne neukáže. Je to až príliš symetrické.
Teraz som cačal hrať na serveri Europa - zapad 6, ale už mám asi predstavu ako by som chcel hrať. Nie žiadne gigantické mestá, skôr bohaté, menšie a krajšie vyzerajúce mestečká. Naposledy keď som začal s touto ideou tak som to pokazil hneď pri druhom meste, lebo som tam pchal mraky ludí a som sa ponáhlal. Práca chvatná h.... platná. No čo už. :D


Skúšal som aj omega city, ale nejak sa mi nedarilo. Buď som bol moc netrpezlivý, ale keď som chcel že zruším všetok priemysel a nechám len komerčnú a obytnú časť tak autíčka do nich nejazdili aj keď som mal 4 fabriky. Keď som myslel že s nimi vybabrem a dám im iba jednu tak to tiež nejak nepomohlo. Dosiahnutie zisku 12 tisic z omegy bolo viac menej nereálne. Maximálne som mal 9 tis.

To je tak keď chcem všetko spraviť násilne a nestaviam postupne vo viacerých mestách naraz, kde by som si vyvinul všetko potrebné a potom sa pokúšal o čosi takéto.
Inak je omega strašný žrút vody a elektriny, teda aspoň sa mi tak zdalo.

Už som si konečne povedal že ťa počúvnem a budem dávať na FB stránku a písať si k tomu popisky a komenty ako to vyzerá a kam to mesto má smerovať, lebo inak to nemá zmysel. Potom je moja hra bez cieľa a furt to mažem a to potom ani nemusím hrať. :D A ja hrať chcem.
Akonáhle uhrám mesto a mám v ňom pár milionov tak to pošlem do ďalšieho a začínam sa chovať ako prasa.
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac


Zpět na Obrázky

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron