SimCity 5 - Základy

Máte nějaké speciální triky či tipy na ulehčení či vylepšení hraní, toto je ta správná sekce

SimCity 5 - Základy

Příspěvekod Via455 » 14 dub 2013, 12:09

Obrázek
Začátek


Rozhodla jsem se sem sepsat pár základů, které se určitě do začátků budou hodit :)


- Směr větru (Industirální zóny rozhodně nestavte tak, aby vítr odnesl nečistoty vycházející z komínů šly na město)
- Vodní zdroje (Industriální zóny nestavět tak, aby znečistily velké vodní zdroje)
- Kolem industriálních zón doporučuji postavit pár stromů
- Nechávat si za/vedle staveb trochu místa
- Křižovatky postavit dál od dálnice (křižovatka může způsobit kolony)
- Téčka > Křižovatky (je lepší mít více téček než křižovatek, auta mají problém s odbočováním do leva)
- Doporučuji postavit obchodní depo k industriálním zónám
- Hodnota pozemku se zvedne přidáním parku (a když se přidají další části, radius se zvětší)
- Je dobré menší silnice k velkým silnicím připojovat aspoň o vzdálenosti dvou bloků
Via455
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 11
Registrován: 13 dub 2013, 18:54
Simoleony: 0



Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod Matuzalem » 22 dub 2013, 21:05

Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.
Matuzalem
 
Simoleony: 0

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod notforfloo » 22 dub 2013, 21:08

Matuzalem píše:Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.

Tak na to budu muset kouknout! :shock: Protože zatím za celou hru, když jsem to pokaždé sledoval v jednom hraném městě, tak byl směr pořád stejný.
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod Matuzalem » 23 dub 2013, 13:08

notforfloo píše:
Matuzalem píše:Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.

Tak na to budu muset kouknout! :shock: Protože zatím za celou hru, když jsem to pokaždé sledoval v jednom hraném městě, tak byl směr pořád stejný.

Sleduj uvidíš. Deje sa no par minút po polnoci (reálneho dňa, aby sme si rozumeli ;) ). Všimol som si to len náhodou.
Matuzalem
 
Simoleony: 0

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod notforfloo » 23 dub 2013, 13:35

Matuzalem píše:
notforfloo píše:
Matuzalem píše:Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.

Tak na to budu muset kouknout! :shock: Protože zatím za celou hru, když jsem to pokaždé sledoval v jednom hraném městě, tak byl směr pořád stejný.

Sleduj uvidíš. Deje sa no par minút po polnoci (reálneho dňa, aby sme si rozumeli ;) ). Všimol som si to len náhodou.

Takže pokud budu hrát mimo tento čas, tak to vlastně ani řešit nemusím? :mrgreen:
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod Matuzalem » 23 dub 2013, 14:11

Takže pokud budu hrát mimo tento čas, tak to vlastně ani řešit nemusím? :mrgreen:

No pri EA je to možné :D
Matuzalem
 
Simoleony: 0

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod smalljbt » 16 kvě 2013, 15:40

notforfloo píše:
Matuzalem píše:Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.

Tak na to budu muset kouknout! :shock: Protože zatím za celou hru, když jsem to pokaždé sledoval v jednom hraném městě, tak byl směr pořád stejný.

Je pravda, že směr větru se postupem hry mění. Ale není to tak zásadní. Zpravidla (dle mého pozorování) ten vítr jen "kmitá". Jednou fouká na jih, pak na jihozápad a pak zase na jih. Prostě takhle dokolečka .
Acer Aspire V Nitro Black Edition
Intel core i5 (4/2 2.9GHz, 3,4GHz boost); nVidia GTX 860M; 8GB RAM; 1TB HDD
Uživatelský avatar
smalljbt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 110
Registrován: 13 kvě 2013, 06:07
Bydliště: Hradec Králové
Simoleony: 70
Jméno na Originu: anlexcz

Re: SimCity 5 - Základy

Příspěvekod Craftmanek » 06 led 2014, 18:20

V jednom mém městě foukal vítr jednim směrem a během 3 či 4 reálních dní se mi to otočilo
Po roce ZPĚT :D ! :D ! :D ! :D
Craftmanek
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 117
Registrován: 25 pro 2013, 08:52
Bydliště: Region Clearwater v MegaCity
Simoleony: 150
Jméno na Originu: Craftmanek

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod TechM4nCZ » 08 led 2014, 22:21

smalljbt píše:
notforfloo píše:
Matuzalem píše:Menší fail je že smer vetra sa každý deň mení. Zatiaľ čo som bol na mapách tak sa točil každý deň v protismere hodinových ručičiek asi o 15 stupňov.

Tak na to budu muset kouknout! :shock: Protože zatím za celou hru, když jsem to pokaždé sledoval v jednom hraném městě, tak byl směr pořád stejný.

Je pravda, že směr větru se postupem hry mění. Ale není to tak zásadní. Zpravidla (dle mého pozorování) ten vítr jen "kmitá". Jednou fouká na jih, pak na jihozápad a pak zase na jih. Prostě takhle dokolečka .

jo a jak mi vysvětlíš to že se mi cca každou druhou hodinu (reálnou) otočí asi o 2 stupně po směru hodinovejch ručiček když se otočí o 90 stupňů tak se zase začne vracet a taky se mi zdá že pomalejc fouká když nemám větrnou elektrárnu dokud mám větrníky fouká drží se nad 10km/h pak se začne zpomalovat možná se to zdá jen mě :o
TechM4nCZ
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 35
Registrován: 01 říj 2013, 19:31
Simoleony: 32
Jméno na Originu: TechM4nCZ

Re: Sim City 5 - Základy

Příspěvekod Craftmanek » 11 led 2014, 06:58

TechM4nCZ píše:jo a jak mi vysvětlíš to že se mi cca každou druhou hodinu (reálnou) otočí asi o 2 stupně po směru hodinovejch ručiček když se otočí o 90 stupňů tak se zase začne vracet a taky se mi zdá že pomalejc fouká když nemám větrnou elektrárnu dokud mám větrníky fouká drží se nad 10km/h pak se začne zpomalovat možná se to zdá jen mě :o


:D mě se spíše s větrnou elektrárnou stává že když jí postavim že mi prudce začne klesat rychlost větru
Po roce ZPĚT :D ! :D ! :D ! :D
Craftmanek
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 117
Registrován: 25 pro 2013, 08:52
Bydliště: Region Clearwater v MegaCity
Simoleony: 150
Jméno na Originu: Craftmanek

Další

Zpět na Tipy & triky

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron