SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Máte nějaké speciální triky či tipy na ulehčení či vylepšení hraní, toto je ta správná sekce

SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Příspěvekod dadanek1999 » 25 srp 2013, 17:21

Ahoj. Chtěl bych zde napsat pár poznatků z dopravy po aktualizaci 7.0. Možná někomu pomohou.

Obecné

- I přesto, že je doprava lepší není bezchybná - stále platí to, že auta s majáky nemají přednost a je třeba si infrastrukturu silnic dobře promyslet.
- Pokud se chcete vyhnout budoucím problémům, je dobré silnice natahat hned na začátku. To je díky finančním možnostem 50 000$ takřka nemožné (v současném městě stálo počáteční vybudování silnic asi 700 000$). Proto si buď pečlivě naplánujte co kde povede, anebo si jako já přeposílejte peníze z jiného, již "zaběhlého" města.
- Jako nejlepší způsob vyřešení cest se mi ukázaly "příkopové dálnice", viz. dále

Tunely

- Není dobré stavět tunely hned ze začátku. Později se mohou plést a znemožnit natažení dalších tunelů v kritických oblastech. Nechte si trochu místa v oblasti, kde očekáváte, že by v budoucnu mohl vycházet tunel (zde jsem narazil při mém prvním městě po aktualizaci - po čase se zhoršila doprava na dálnici a já nebyl schopný natáhnout tunel, jelikož se tam jiný pletl a jeho odstranění také nebylo na místě)
- Počítejte si s tím, že tunely nejde natáhnout všude - pravděpodobně se ještě jedná o nedoladěnost tunelů v novém patchi. Někdy netvoří tunel, ale pouze normální silnici a zakazují postavení s hláškami "Příliš strmý terén..."
- Je dobře se s nimi propojují důležité části města - např. průmyslová a obytná zóna

Mosty

- K mostům není moc co říct. Opět platí to, že si máte dobře promyslet jejich využití a umístění
- Obvykle už pod nimi nelze stavět

Příkopové dálnice

- Ukázaly se mi jako nejlepší systém dopravy po městě
- Jedná se o třídu zapuštěnou v zemi (ne jako tunel, ale viditelně - pouze hlouběji než okolí)

A teď proč vlastně dálnice, když je to městská třída? Odpověď je jednoduchá - protože při správném provedení slouží jako dálnice. Důležité je, aby na ni bylo co nejméně křižovatek, protože každá je pro auta zpožděním. Proto jsem vytvořil "šablonu", které se těď při stavbě města obvykle držím. Na dálnici je pouze 6 křižovatek - ve 4 rozích, u vjezdu do města a naproti vjezdu (na druhé straně mapy). Takto mám vytvořenou dálnici, na kterou je napojen "vnější kruh", a do něj nakonec přemostěn "vnitřní kruh". Podrobněji to nejspíše vystvětlí obrázek:
Obrázek
Pochopitelně se dá "šablona" dosti upravit, je to jen hrubý nákres

V praxi pak může vypadat asi takto: Obrázek

Shrnutí
Pokud...

- Si zajistíte dostatečné finance
- Budete dostatečně plánovat
- Skusíte se vžít do role Simíků a pochopit, že je pro ně lepší frčet po dálnici než zastavovat na křižovatce co 15m
- Si uvědomíte důležitost dopravy, jelikož auta s majáky nemají přednost
- Budete používat tunely pouze tam, kde je potřeba
- Budete u hraní přemýšlet :)

... tak se dá říct, že s vysokou pravděpodobností se Vám podaří vybudovat dobrý a možná i zajímavý dopravní systém


Doufám, že se to někomu z Vás alespoň trochu hodilo :)
Pokud jsou v textu nějaké hrubky tak se omlouvám, ale dva měsíce bez školy udělaly své :D
Naposledy upravil dadanek1999 dne 26 srp 2013, 22:22, celkově upraveno 1
dadanek1999
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 čer 2013, 13:31
Simoleony: 19
Jméno na Originu: DavidPrchal



Re: SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Příspěvekod notforfloo » 26 srp 2013, 13:14

Super příspěvek! 8-)
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Příspěvekod Daniella80 » 26 srp 2013, 14:28

Skvělé. Jsem naprostý začátečník a nějak mi výhody nové aktualizace ještě nedošly. Takhle mám praktickou ukázku, co se s tím dá udělat. Díky :idea:
Uživatelský avatar
Daniella80
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2013, 12:39
Bydliště: Frýdek-Místek
Simoleony: 0
Jméno na Originu: Daniella80

Re: SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Příspěvekod dadanek1999 » 26 srp 2013, 22:11

Daniella80 píše:Skvělé. Jsem naprostý začátečník a nějak mi výhody nové aktualizace ještě nedošly. Takhle mám praktickou ukázku, co se s tím dá udělat. Díky :idea:


Výhody aktualizace? Úprava dopravy, viz.
Obrázek

Jinak v článku zmíněná možnost tvorby mostů a tunelů (popřípadě tedy silnice v příkopech, anebo naopak položené na "vyvýšinách".
Dále pak přidané svatostánky (Specializace města -> Kultura ->Víra)
dadanek1999
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 14
Registrován: 12 čer 2013, 13:31
Simoleony: 19
Jméno na Originu: DavidPrchal

Re: SimCity 5 - Doprava po aktualizaci 7.0

Příspěvekod RainbowShaggy » 28 srp 2013, 23:44

Já jsem nějak na tu aktualizaci zapomněl :D No nic jdu se na to mrknout.
Obrázek
CPU: Intel® Core™ i5-2380P CPU @ 3.10GHz RAM: 12,0 GB GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 Rozlišení: 1280x1024 x2 HDD: 2 TB OS:Windows 8.1 Pro Down/Up: 120/12 Mbps
Uživatelský avatar
RainbowShaggy
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 čer 2013, 20:38
Bydliště: Equestria, Ponyville
Simoleony: 83
Jméno na Originu: RainbowShaggy


Zpět na Tipy & triky

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron