Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Máte nějaké speciální triky či tipy na ulehčení či vylepšení hraní, toto je ta správná sekce

Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod notforfloo » 21 led 2014, 10:10

Ať už začínáte nebo jste v pokročilejší hře a chcete vyrábět kov a slitinu, tak tu pro vás máme malý návod.

* Pro výrobu je potřeba mít hutě nebo recyklační centrum

* Pro výrobu v hutích je potřeba mít suroviny (uhlí, ruda)
* Pro výrobu v hutích v pozdější fázi doporučujeme si suroviny na výrobu nechat dovážet, stále se to vyplatí (i když rozpočet říká něco jiného)

* Pro výrobu z recyklačního centra je potřeba svoz recykl.materiálu, který je na počátku takřka nulový, ale v pozdější fázi se to napraví
* V recyklačním centru se dá ale vyrábět - kov, slitina a plasty (skoro zadarmo)
* Simíci se musí naučit recyklovat
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo



Re: Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod Krvezbrote » 21 led 2014, 11:11

Definuj "není valné". Moje zkušenost je taková, že cca při 90tis obyvatelích mám už recyklační centrum zcela přeplněné a musím stavět další. A i jen jedno stačí na výrazné přispívání do rozpočtu.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod notforfloo » 21 led 2014, 11:18

Krvezbrote píše:Definuj "není valné". Moje zkušenost je taková, že cca při 90tis obyvatelích mám už recyklační centrum zcela přeplněné a musím stavět další. A i jen jedno stačí na výrazné přispívání do rozpočtu.

Aha, já mám o něco méně obyvatel, 2 recykl.centra a blokuje mi to nejspíš doprava
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod Kolousek001 » 21 led 2014, 15:46

U tohohle odvětví je dovážení surovin skoro nutnost, protože pokud nehrajete město 5 minut tak uhlí a ruda většinou zachvilku dojde, podobně je to s ropou zachvíli je pryč ...

Třeba když sem si teď udělal město na procesory tam musíte dovážet drahou slitinu a ještě plasty ale zisky sou potom stejně milionový ... U Slitin a kovů takový nebudou ale i tak s dovážením rudy a uhlí by měl bejt každej v plusu ... Pokud teda nemá huť jenom jednu a denní výdaje třeba víc jak 20 000
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod HráčSteve » 21 led 2014, 17:02

Díky, tohle jsem potřeboval vědět při stavbě velkého díla.
Uživatelský avatar
HráčSteve
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 137
Registrován: 31 pro 2013, 10:28
Simoleony: 434
Jméno na Originu: HracSteve

Re: Simcity 5 - Suroviny kov a slitina

Příspěvekod Scooby » 31 črc 2014, 18:13

Muzu se zeptat jak postavit hut? Pise mi to, ze mam postavit v oddeleni kovovyroby oddeleni hutnictvi, ale mam ho zamceny.

// uz sem na to asi prisel, postavil jsem prvni oddeleni obchodu a nemam vylepseny oddeleni kovovyroby na dalsi lvl proto nemam odemceno hutnictvi a inzenyrstvi.

Dve recyklacni centra znamena vic odpadku k recyklovani? Nebo jak je to reseny?

Pustil jsem se do vyroby procesoru a kdyz mam recyklacni centrum, dve linky na plasty a dve linky na slitiny tak vyroba stiha jakz takz.
Jak vlastne dal vyrabet spotrebni elektroniku kdyz nechci dovazet slitinu a plasty? Vim, ze si slitinu muzu jeste vyrobit v hutich, ale nemam tolik prodeje z rudy abych mohl odemknout hut ke zpracovani slitiny :(

Pro vyrobu televize je potreba plast a procesor a pro vyrobu pocitace je potreba slitina a procesor. Postavil jsem vyrobu spotrebni elektroniky (i kdyz nemam postaveny oddeleni spotrebni elektroniky v ustredi elektroniky :lol: nechapu ty preklady a povoleni co je k cemu, nekde to pise mistni povoleni treba na sklad uhli, ropy atd a ja to mam odemceny a nic nesplnuju) a nejak mi vyroba dost nestiha a tim, ze sem prestal prodavat procesory tak zacinam dost prodelavat jako mesto. Jsem -20k/h :D
Naposledy upravil Scooby dne 01 srp 2014, 15:47, celkově upraveno 1
Scooby
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2014, 16:07
Simoleony: 5
Jméno na Originu: scooby_doom6


Zpět na Tipy & triky

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron