Doprava - tragedie tehle hry

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod SmokeXXL » 07 čer 2013, 12:51

Ahoj, uz jste mi radili jak na dopravu ale at se snazim jak se snazim efekt je nulovy... Ani by mi to tak nevadilo jenze problem je, ze tato hra je zavysla na doprave. Napr. Hori vam barak(mrakodrap), hasici kvuli zacpe nestihnou prijet mrakodrap zhori(vznik bezdomovcu) a chytne dalsi mrakodrap a tak stale dokola dokud mi nezhori treba cela ctvrt... Samozrejme jakmile chytne komercni zona okamzite jsem v minusu a nez se budovy znova postavi musim si pujcit abych financne prezil. Stejne je to s ostatnima sluzbama jako policie, nemocnice... Neustale stavim parkoviste k zatackam abych se zbavil co nejvice aut. Busy mi jezdi, jenze zacpa jim nedava moc moznosti. Tramvaje taktez mam, ale opet to moc nepomaha. Veskeremu tomuhle problemu hraje do karet moje zamereni aneb kultura, takze se mi ve meste navstevnici diky tomu zasekavaji jeste o neco vice... Nemate nejakou opravdu efektivni radu jak to vyresit ?? Zkousel jsem vse mozne, jak nejake rady na YT, nebo i po ruznych forech ale jakmile ma mesto cca 100 000 obyv, tak nic z toho nepomaha... Je to celkem smutne, hra je to paradni ale tohle mi vzdy dokaze zkazit naladu a radeji stavim mesto nove nebo hraji uplne neco jineho...

PS.: Nema nekdo nejake info o doprave zda napr. vyvojari nemaji v planu tu dopravu nejak resit v nejakem patchu ??

Zde je screen meho mesta a "zacep?"(je to focene v cas kdy se zacpy tvori nejmene):
Přílohy
Spark_2013-06-07_13-37-261.jpg
(134.93 KiB) Zatím nestaženo
SmokeXXL
 
Simoleony: 0



Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod smalljbt » 07 čer 2013, 14:40

Na tom tvém screenu nevidím (v mých dosavadních zkušenostech) žádnou chybu. Ale jak jsme říkali v tomto příspěvku: ZDE, tak hra je na dopravu dělaná hodně špatně. Já to ve svém letsplayi taky pociťuju. Nevím, jestli autoři plánují nějaký patch na to, ale věřím, že dřív nebo později s tím něco udělají.
Acer Aspire V Nitro Black Edition
Intel core i5 (4/2 2.9GHz, 3,4GHz boost); nVidia GTX 860M; 8GB RAM; 1TB HDD
Uživatelský avatar
smalljbt
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 110
Registrován: 13 kvě 2013, 06:07
Bydliště: Hradec Králové
Simoleony: 70
Jméno na Originu: anlexcz

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod SmokeXXL » 07 čer 2013, 14:44

Taky doufam ze s tim neco mini delat. Co jsem sjel jejich ofic. forum, tak si tam lide hodne stezuji... Doufal jsem ze by se oprava zacpy mohla vyresit uz v updatu 5.0 ale co jsem celt zmeny, tak tam nic o kolonach nebylo. Mozna je to trochu slozitejsi problem, tak si davaji na cas jelikoz si stehuje opravdu hodne lidi...
SmokeXXL
 
Simoleony: 0

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod saliven34 » 07 čer 2013, 20:09

Pouzívate niekto električky (tramvaje) ? Ja pouzivam aj viac vlakových zastávok.
saliven34
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 9
Registrován: 23 kvě 2013, 17:24
Simoleony: 0
Jméno na Originu: saliven34

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod nirasa » 09 čer 2013, 11:07

Svého času jsem hrávala SimCity 4 a doprava byla vyřešena o dost líp. Byly tam např. jednosměrky, které mi v SC 5 citelně chybí.
Tramvaje hodně používám, používám i více vlakových zastávek - mám je v rezidentní a industriální zóně a simíci je hojně využívají. Přesto mě to neuchránilo od neskutečně zacpaných ulic. Doufám, že tu chybu brzy EA opraví.
Na YouTube jsem našla návod, jak se zbavit zacpaných ulic a problémů s dopravou. Je to série cca 3-7 minutových videí (anglicky), kde je podrobně vysvětleno co a jak udělat a nastavit, aby trik fungoval. Jedná se o oddělení rezidentní části od industriální. Zkoušela jsem to a ono to opravdu funguje!
Mimochodem, ten autor vyhrál soutěž o Elektronické město. Na video o tomhle malém zázraku -Electronics City - se koukněte na YT, stojí to za to.
A teď, ta videa:
Série Skye's - Let's Play SimCity - Part 7 až Part 12
A celá série SimCity 2013 - The Segregation Series
A tu se můžu "pochlubit" těmi mými hnusně zacpanými ulicemi před oddělením rezidentní části od industriální. Půlka města mi lehla popelem, protože se hasiči nemohli nikam dostat. Zločinnost neúměrně stoupla, protože policie nemohla zasáhnout...
Před úpravou:
Obrázek
Všiměte si, že mi po úpravě stačila mezi domy obyčejná ulice, ale tramvaje jsem okolo obytné zóny nechala.
Obrázek
Snad tenhle tip někomu pomůže :D
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod Ischemias » 05 srp 2013, 12:53

Moje rada je :
1) Vždy stavět ulice do obdélníků podle definovaných při stavbě silnic čárkovanou čárou - udělat síť s pravidelnými oky - na jedné straně zelené zóny na druhé žluté a mezi komerční + hasiče, polici, nemocnici apod, aby bylo pokrytí rovnoměrné.
2) Už od počátku stavět širokou silnici pro všechny spoje - max když chci vytáhnout někam čističku odpadních vod stranou tak použiji tu nejlevnější
3) U příjezdu použít P+R parkoviště a dopravní terminál
4) Použít tramvaje a autobusy (na mých 70T obyvatel stačí jedno depo tramvaje a jedno autobusů)
5) Nemít botleneck - pokud mám jednu silnici po které je největší provoz tak udělat někde k ní paralelní.
6) Rozmístit zastávky tramvaje a autobusů tak aby pokryly všechny oblasti.
Na ulici mi nejezdí skoro žádná auta, ale to je i tím, že nemám žádnou industriální žlutou zónu - jen specializovaný průmysl a ten nepotřebuje podle mne tolik dělníků

Jinak to vide z Electric city mi pěkně pomohlo uvědomit si jak na to - já mám denní obrat 18 milionů a to mám zastavěnou půlku parcely továrnama na elektriku a v žebříčku je borec co má 47 a já si pořád láma hlavu jak to mohl dosáhnou - díky
Ischemias
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 6
Registrován: 05 srp 2013, 12:17
Simoleony: 0
Jméno na Originu: Ischemias

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod skywalker0078221 » 30 pro 2013, 12:06

nirasa píše:A teď, ta videa:
Série Skye's - Let's Play SimCity - Part 7 až Part 12
A celá série SimCity 2013 - The Segregation Series

Díky moc za tento příspěvek !!! Neskutečně mi pomohl díky !!!
skywalker0078221
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 7
Registrován: 24 pro 2013, 23:40
Simoleony: 15
Jméno na Originu: skywalker0078221

Re: Doprava - tragedie tehle hry

Příspěvekod nirasa » 30 pro 2013, 17:02

skywalker0078221 píše:
nirasa píše:A teď, ta videa:
Série Skye's - Let's Play SimCity - Part 7 až Part 12
A celá série SimCity 2013 - The Segregation Series

Díky moc za tento příspěvek !!! Neskutečně mi pomohl díky !!!

:-D díky. Ten autor - SkyeStorme - je fakt skvělý a pořád vydává nová a nová videa a má stále nové a nové nápady. Kde na to ten člověk chodí... ?!?! To fakt nevím.
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa


Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron