Rady pro začátečníka

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 13 pro 2013, 18:52

Kolousek001 píše:6.) Jak funguje Recyklační centrum? Mám ho v jednom městě a problém je že nejen zabírá spoustu místa když je vylepšený na full ale mám ho pořád přeplněný recyklačním odpadem a nvm co s tím... Já myslel že z něho se vyrábí ty slitiny a tak co se tam dělaj, nebo ty se vozí nějak zvlášť a ten odpad je prostě odpad? ale netuším co s ním... mám to centrum rozšířený úplně na max ale pořád je to full a stavět další je blbost vzhledem k tomu kolik místa zabírá.


Zkus postavit debo nebo obchodní centrum, v nem si dej modul na surovinu, kterou centrum z odpadu delá a pak ho dej vyvážet. Kus to sice trvá, ale penízky potečou.
No když je vždycky plný, tak je to jen dobre ak to co sem zdelil v prní vete už máš. Peníze tečou a to je dobre. Když máš to depo, a máš nastaven vývoz, a stále máš i plné centrum odpadu a nic se s tím nedelá, tak je problém v doprave. Zácpy spomalují všechno. S tím nic nenadeláš.
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT



Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Krvezbrote » 13 pro 2013, 19:44

Siegraine píše:
Kolousek001 píše:6.) Jak funguje Recyklační centrum? Mám ho v jednom městě a problém je že nejen zabírá spoustu místa když je vylepšený na full ale mám ho pořád přeplněný recyklačním odpadem a nvm co s tím... Já myslel že z něho se vyrábí ty slitiny a tak co se tam dělaj, nebo ty se vozí nějak zvlášť a ten odpad je prostě odpad? ale netuším co s ním... mám to centrum rozšířený úplně na max ale pořád je to full a stavět další je blbost vzhledem k tomu kolik místa zabírá.


Zkus postavit debo nebo obchodní centrum, v nem si dej modul na surovinu, kterou centrum z odpadu delá a pak ho dej vyvážet. Kus to sice trvá, ale penízky potečou.
No když je vždycky plný, tak je to jen dobre ak to co sem zdelil v prní vete už máš. Peníze tečou a to je dobre. Když máš to depo, a máš nastaven vývoz, a stále máš i plné centrum odpadu a nic se s tím nedelá, tak je problém v doprave. Zácpy spomalují všechno. S tím nic nenadeláš.


Máš recyklační centrum přeplněné odpadem nebo recyklovaným materiálem? Nevím jestli jsem to nepochopil špatně, ale zdá se, že odpadem.
Takže obecně. Postavíš recyklační centrum a k němu máš možnost postavit až 4 moduly na zpracování odpadu. Recyklát, ať už jakýkoli se pak odváží do obchodního depa a z něj se pak prodává (vývoz) nebo rozváží k dalšímu zpracování.
Takže, jestli se nezpracovává odpad, tak buď nemáš koupené/zapnuté moduly nebo máš plné sklady recyklovaného materiálu (plast atd.) a neodvážíš ho. Tedy, buď nemáš zapnuté/koupené auto (v rámci centra) které recyklát odváží nebo v depu nemáš sklad na ten který určitý materiál.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 13 pro 2013, 20:00

De o "Recyklovaný odpad" ten mám plnej pořád 80/80 .... Auta tam mám všechny co dou a výrobny taky. Podle popisu to chápu tak, že auta z města sváží ten odpad a z něho se tam vyrábějí ty slitiny, plasty atd... takže jestli to chápu tak ikdyž mám všechny 4 výrobny tak z města mám tolik bordelu že to prostě nestíhají za ten den zpracovávat... Teoreticky by to vadit nemělo ne?
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Krvezbrote » 13 pro 2013, 20:12

Kolousek001 píše:De o "Recyklovaný odpad" ten mám plnej pořád 80/80 .... Auta tam mám všechny co dou a výrobny taky. Podle popisu to chápu tak, že auta z města sváží ten odpad a z něho se tam vyrábějí ty slitiny, plasty atd... takže jestli to chápu tak ikdyž mám všechny 4 výrobny tak z města mám tolik bordelu že to prostě nestíhají za ten den zpracovávat... Teoreticky by to vadit nemělo ne?

V centru máš sklad na odpad (vstup) a každý modul je vlastně skladem na daný recyklovaný materiál. Pokud máš plný JEN vstup a jen to nestačíš zpracovávat, tak ti sice začnou lidé časem brblat, že se jím odpad hromadí (nebo omezí recyklaci - to nevím), ale ty budeš dál moct prodávat recyklát v depu. Pokud máš plné i sklady modulů (plasty, slitiny), tak máš problém v odvozu. Buď nemáš zapnuté auto na odvoz nebo nemáš v depu na daný materiál sklad. Mně většinou na odvoz stačilo jedno, ona ta recyklace zase tak rychle nejede.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 22 pro 2013, 16:10

Díky, tohle už sem vyřešil.

1.) Pořád bych ale rád věděl k čemu slouží ta funkce "Proveďte mě" u specializace města. To to nikdo nevíte? :D Ptám se hlavně proto, protože teď zkouším město na turistiku a ta jediná tu funkci "proveďtě mě nemá" tak mě zajímá jestli to na to má nějakej vliv a nebo to je jedno.

2.) U tý turistiky mě zajímá důležitá věc. Chápu to jako správně že můžu postavit jen 3 památky a konec? Není to trochu málo? Příde mi to jako nesmysl, protože takle kdybych neměl veletržní centrum tak nejsem schopen moc vydělávat. A z tolika památek si vybrat jenom 3 mi příde trochu trapný.

3.) Dál mě zajímají školy. Jak to s nima je? Někde sem četl a ve videích viděl že lidi říkají, že třeba ta základní a střední není vůbec potřeba pokud mám vyšší nebo univerzitu, je to pravda? Protože třeba co sem postřehl, jak nemám ve městě tu Vyšší odbornou, tak se mi industrální budovy nikdy nevylepší, vylepšuje je jenom tahle škola.

4.) Jak řešíte kritickou nezaměstatnost? Začal sem tentokrát stavěšt město hodně pomalu a všechno šlo napohodu ale najednou mi furt svítí červeně zony a že mám nezaměstnanost která čítá i víc než 10 000 . Obyvatel mám sotva 50 000. A nejvíc a to i v minulejch městech je pro skupiny z nejmenším příjmem. Ale štve mě že stačí postavit pár parků a těch památek a pomali celý město už má příjem 2 a nebo 3. Proto asi taková nezaměstnanost.

Co s tím? Dělají to ty továrny kterejch mám ale jen pár? A když je jejich technická úroveň na 2 tak tam pracujou jen lidi z 2 skupiny?
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 02:10

Kolousek001 píše:Díky, tohle už sem vyřešil.

1.) Pořád bych ale rád věděl k čemu slouží ta funkce "Proveďte mě" u specializace města. To to nikdo nevíte? :D Ptám se hlavně proto, protože teď zkouším město na turistiku a ta jediná tu funkci "proveďtě mě nemá" tak mě zajímá jestli to na to má nějakej vliv a nebo to je jedno.



ne...na nic to není..máš jen obrázek v náhledu regionu

Kolousek001 píše:2.) U tý turistiky mě zajímá důležitá věc. Chápu to jako správně že můžu postavit jen 3 památky a konec? Není to trochu málo? Příde mi to jako nesmysl, protože takle kdybych neměl veletržní centrum tak nejsem schopen moc vydělávat. A z tolika památek si vybrat jenom 3 mi příde trochu trapný.


ano chápeš to správne...
btw: zkus si predstavit jak by to vypadalo se všemi památkami...that's all

Kolousek001 píše:3.) Dál mě zajímají školy. Jak to s nima je? Někde sem četl a ve videích viděl že lidi říkají, že třeba ta základní a střední není vůbec potřeba pokud mám vyšší nebo univerzitu, je to pravda? Protože třeba co sem postřehl, jak nemám ve městě tu Vyšší odbornou, tak se mi industrální budovy nikdy nevylepší, vylepšuje je jenom tahle škola.


je to pravda...ale líp to vypadá, když máš všechny..je to realistickejšie, aj ked je to v tej hre uplne jedno...simíci pojdu do školy, do ktorej sa dostanú, z ktorej príde autobus, alebo ktorá je najbližšie...ak nemáš zakladnú alebo strednú tak to nevadí...simíci budu chodit do inej školy...

uroven technologie v meste zvysuje aj univerzita...nie len odborna vyssia skola...

Kolousek001 píše:4.) Jak řešíte kritickou nezaměstatnost? Začal sem tentokrát stavěšt město hodně pomalu a všechno šlo napohodu ale najednou mi furt svítí červeně zony a že mám nezaměstnanost která čítá i víc než 10 000 . Obyvatel mám sotva 50 000. A nejvíc a to i v minulejch městech je pro skupiny z nejmenším příjmem. Ale štve mě že stačí postavit pár parků a těch památek a pomali celý město už má příjem 2 a nebo 3. Proto asi taková nezaměstnanost.

Co s tím? Dělají to ty továrny kterejch mám ale jen pár? A když je jejich technická úroveň na 2 tak tam pracujou jen lidi z 2 skupiny?


lol...bych chtel vedet, jak se dá dosáhnout taková nezamestnanost...Co já hraju, tak mam v 100% pripadoch raz tolko volných miest, ako pracujúcich...
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 13:23

Díky moc za skvělý odpovědi.

1.) No u tý turistiky je jasný že mít všechny památky je blbost, zvlášť při jejich velikosti. Ale 3 mi prostě příde málo. Město založený na turismu se třema památkama? :D Nic moc :D :D Aspoň 5 mohli dát. Myslel sem že takový město bude prosperovat, ale mám děsnej problém ho udržet a to tam mám ještě to veletržní centrum a sporotvní stadion ....

2.) Tak školy mám jen vyšší odbornou ale zajímá mě dokáže ta škola vylepšit budovy na úroveň 3? Zatím mám max technickou uroveň 2 ale hádám že na trojku musím mít ve městě unierzitu.

3.) Dá se dosáhnout asi uplně jednoduše :D Je to už třetí město kde mám takovou nezaměstnanost a netuším prostě co s tím... vypadá to asi takhle:
Obrázek

Zóny to po mě chce takhle: Moc to nechápu protože komerční nechce vůbec ale chce spoustu industriálních ale když je logicky udělám tak se ta nezaměstnanost zvedne ještě víc :D A hlavně co mě zajímá, jak poznám která budova chce jaký zaměstnance? V každým městě sem měl fatalní nezaměstnanost jen u těch nízkopříjmovejch, ale já ted neuším jak je získat protože město mám plný a jak sem zjistil hodnota pozemků už na ten lvl 1 asi snížit nejde...

Obrázek

Tohle sou moje veškerý industriální a komerční zóny, zbytek rezidenční:
Obrázek

A dopravdou to vypadá takle: Trochu sem to možná opět podcenil. Problém je asi ta "třída" . Není problém to že nevede kolem celýho města? V pravým dolním rohu sem jí totiž utnul protože sem nevěděl kam dál jí vést a podle rad sem si vzal ponaučení nepřipojovat silnici hned u vjezdu z dálnice. Což se dá se říct povedlo, protože u vjezdu do města sem nikdy neměl zácpu doprava je tam naprosto plynulá ...

Obrázek
Obrázek

Takle zhruba vypadá moje město: Mě osobně se moc líbí, sem ještě lama :D ale tady sem si s tím trochu vyhrál trochu experimentoval s tunelama abych ušetřil místo atd ...

Obrázek
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 16:27

Kolousek001 píše:Díky moc za skvělý odpovědi.

1.) No u tý turistiky je jasný že mít všechny památky je blbost, zvlášť při jejich velikosti. Ale 3 mi prostě příde málo. Město založený na turismu se třema památkama? :D Nic moc :D :D Aspoň 5 mohli dát. Myslel sem že takový město bude prosperovat, ale mám děsnej problém ho udržet a to tam mám ještě to veletržní centrum a sporotvní stadion ....


to nevadí :)

Kolousek001 píše:2.) Tak školy mám jen vyšší odbornou ale zajímá mě dokáže ta škola vylepšit budovy na úroveň 3? Zatím mám max technickou uroveň 2 ale hádám že na trojku musím mít ve městě unierzitu.



mala by dokázať to vytiahnuť na trojku

Kolousek001 píše:3.) Dá se dosáhnout asi uplně jednoduše :D Je to už třetí město kde mám takovou nezaměstnanost a netuším prostě co s tím... vypadá to asi takhle:
Obrázek



Obrázek



BTW: na tom posledním obrázku si mohol zrušit náhled silnic...Kazí to efekt hezkého obrázku mesta...Ty čáry to proste serou :/
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 17:25

Ten náhled silnic sem tam nechal proto aby bylo vidět kde doprava nejvíc kolabuje, protože chci nějakou radu či názor co s tím...

A nechápu proč ten facepalm :D Co s tím mám dělat mě zajímá :D ... Předchvílí sem město ještě chvíli hrál a už se mi to trochu srazilo, ale pořád je tam pár tisíc pro tu 1. vrstvu volnejch míst.

Tady je náhled bez silnic :D
Obrázek
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Jozef_Lukac » 23 pro 2013, 18:28

Zle sa na to pozeras, nemas nezamestnanych, mas prebytok pracovnych miest a dokonca ti chodia do mesta pracovat ludia z druheho mesta.
Industrialnych zon treba minimalne tolko aby ti nezostavali komercne zony prazdne koli nedostatku zboží.
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 15 návštevníků

cron