Rady pro začátečníka

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 16:27

Kolousek001 píše:Díky moc za skvělý odpovědi.

1.) No u tý turistiky je jasný že mít všechny památky je blbost, zvlášť při jejich velikosti. Ale 3 mi prostě příde málo. Město založený na turismu se třema památkama? :D Nic moc :D :D Aspoň 5 mohli dát. Myslel sem že takový město bude prosperovat, ale mám děsnej problém ho udržet a to tam mám ještě to veletržní centrum a sporotvní stadion ....


to nevadí :)

Kolousek001 píše:2.) Tak školy mám jen vyšší odbornou ale zajímá mě dokáže ta škola vylepšit budovy na úroveň 3? Zatím mám max technickou uroveň 2 ale hádám že na trojku musím mít ve městě unierzitu.



mala by dokázať to vytiahnuť na trojku

Kolousek001 píše:3.) Dá se dosáhnout asi uplně jednoduše :D Je to už třetí město kde mám takovou nezaměstnanost a netuším prostě co s tím... vypadá to asi takhle:
Obrázek



Obrázek



BTW: na tom posledním obrázku si mohol zrušit náhled silnic...Kazí to efekt hezkého obrázku mesta...Ty čáry to proste serou :/
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT



Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 17:25

Ten náhled silnic sem tam nechal proto aby bylo vidět kde doprava nejvíc kolabuje, protože chci nějakou radu či názor co s tím...

A nechápu proč ten facepalm :D Co s tím mám dělat mě zajímá :D ... Předchvílí sem město ještě chvíli hrál a už se mi to trochu srazilo, ale pořád je tam pár tisíc pro tu 1. vrstvu volnejch míst.

Tady je náhled bez silnic :D
Obrázek
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Jozef_Lukac » 23 pro 2013, 18:28

Zle sa na to pozeras, nemas nezamestnanych, mas prebytok pracovnych miest a dokonca ti chodia do mesta pracovat ludia z druheho mesta.
Industrialnych zon treba minimalne tolko aby ti nezostavali komercne zony prazdne koli nedostatku zboží.
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 18:30

aa...rychlíku...tak musím začať myslieť na to, že tu nie som sám XD

odkedy je 5000 volných pracovných miest "kritická nezamestnanosť"? ...lool...ne sorry...Máš nedostatok pracujúcich a nie nezamestnanosť...Veď v tej tabuľke je to tak krásne napísané. A ešte aj po česky. Máš málo obytných zón. Stavaj domy. Zruš niekoľko priemyselných zón.


BTW: ten obrázek teď vypadá mnohem líp...Mesto je z toho pohledu hezký. Ta elektráreň hned vedle stadionu vypadá kus divne, ale to nevadí. No máš to hezký. Teď vidím co kde je, takže je to lepší :) Much better +1
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 18:50

Omlouvám se vám oboum za svojí demenci :D ale asi sem u toho když sem to psal nebyl při smyslech nebo nvm. Samozřejmě že celý to bylo o volnejch pracovních místech a né nezaměstnanosti. ještě jednou pardon :)

No mě je jasný že to chce domy, ale když mám celou mapu zastavěnou de to těžko :) ... Problém je že ty volný místa jsou jenom pro nízký vrstvy a mě se nějak povedlo kolem celejch zón udělat spoustu druhhejch vrstev, ale netuším jestli to de nějak srazit. tzn udělat z druhejch vrstev zase první. Protože jinak nvm jak by to šlo udělat.

Taky ale nechápu kam by těch 5000 lidí mělo jít? To sou jenom ty továrny v industriální zóně? Oni se zaměstnannci nerozlišujou podle technický úrovně? ... Když zbořím industriální zónu tak začnou obchody řvát že nemají náklad. Když zruším obchody začnou lidi řvát že nemaj kde nakupovat a stěhujou se. S tím sem tu měl problém v jiným městě.

BTW: ten obrázek teď vypadá mnohem líp...Mesto je z toho pohledu hezký. Ta elektráreň hned vedle stadionu vypadá kus divne, ale to nevadí. No máš to hezký. Teď vidím co kde je, takže je to lepší :) Much better +1

Tu solární sem tam dal jen tak na zkoušku, protože sem chtěl skusit i město co je víc "zelené" chci skusit přes jiný město vyzkoumat v univerzitě takovej ten "satelit" nebo co to je pro tu elektrárnu :D a ještě postavit velký dílo solární farmy a rozloučit se s uhelnou elektrárnou co tam je. Jinak podle mě taková elektrárna vedle stadionu moc nevadí když je solární, myslím že v reálu by to tak klidně mohlo bejt někde :)
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 19:42

Kolousek001 píše:Omlouvám se vám oboum za svojí demenci :D ale asi sem u toho když sem to psal nebyl při smyslech nebo nvm. Samozřejmě že celý to bylo o volnejch pracovních místech a né nezaměstnanosti. ještě jednou pardon :)



K tý demenci -> Holt, takové v eci se nekdy stávají. Ale myslím si, že ten doublefacepalm byl k nezaplacení XD...


Kolousek001 píše:No mě je jasný že to chce domy, ale když mám celou mapu zastavěnou de to těžko :) ... Problém je že ty volný místa jsou jenom pro nízký vrstvy a mě se nějak povedlo kolem celejch zón udělat spoustu druhhejch vrstev, ale netuším jestli to de nějak srazit. tzn udělat z druhejch vrstev zase první. Protože jinak nvm jak by to šlo udělat.



Když to jde težko, zbourej pár továren a problem solved :)

Kolousek001 píše:Taky ale nechápu kam by těch 5000 lidí mělo jít? To sou jenom ty továrny v industriální zóně? Oni se zaměstnannci nerozlišujou podle technický úrovně? ... Když zbořím industriální zónu tak začnou obchody řvát že nemají náklad. Když zruším obchody začnou lidi řvát že nemaj kde nakupovat a stěhujou se. S tím sem tu měl problém v jiným městě.



No to je blbost. Kdyby pracovali jen v továrnach, tak v památkach, stadionech, verejný správe, doprave a obchodech nikdo nepracoval. A to je proste hlupost :)

Kolousek001 píše:Tu solární sem tam dal jen tak na zkoušku, protože sem chtěl skusit i město co je víc "zelené" chci skusit přes jiný město vyzkoumat v univerzitě takovej ten "satelit" nebo co to je pro tu elektrárnu :D a ještě postavit velký dílo solární farmy a rozloučit se s uhelnou elektrárnou co tam je. Jinak podle mě taková elektrárna vedle stadionu moc nevadí když je solární, myslím že v reálu by to tak klidně mohlo bejt někde :)


když chceš zelený meseto, kup expasion pack. S tím se dá mnohem lépe vyhrát :) Nebo druhé rešení. Vejdi se do regionu, kde už je to vyzkoumané. Je to mnohem lepší :)
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 19:57

Tenbto facepalm já mám radši a hodí se k tomu ještě víc :D



Když to jde težko, zbourej pár továren a problem solved :)

Ale tak to bych musel zbourat i komerční, protože by řvali že nemaj náklady, ale pak jak sem psal začnou řvát lidi že nemaj kde nakupovat :D no kašlu na to třeba se to vyřeší samo :D

No to je blbost. Kdyby pracovali jen v továrnach, tak v památkach, stadionech, verejný správe, doprave a obchodech nikdo nepracoval. A to je proste hlupost :)

No ale tak já myslel že veřejná zpráva, památky atd a hlavně nemocnice, policajti, že tam třeba právě pracujou lidi z druhý a třetí vrstvy obyvatelsva a ta chudší první vrstva pracuje hlavně v továrnách a komerčních zónách ... tak by to podle mě i odpovídalo realitě protože v tý to tak funguje.
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 20:20

to je taky blbost...V každém podniku pracujou manažeri (vysoká vrstva) tak isto ako i delníci (vrstva nízka)
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Kolousek001 » 23 pro 2013, 22:13

Ano ale dělníků u pásu a takovejhlech je tam tak poměr 5:1 vůči těm manažerům, né-li víc :D
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Rady pro začátečníka

Příspěvekod Craftmanek » 17 led 2014, 22:06

Kolousek001 píše:Zdravím všechny. Před pár dny sem i kopil SimCity a sem do něj hodně zapálenej, bohužel hra je těžší než sem si myslel a takse potýkám dost s problémy a proto bych byl rád kdyby mi tu nědo poradil a otázky a odpovědi se pak klidně můžou přesunout do jinýho topicu kterej pomůže začátečníkům ;)

1.) Nemůžeme se dostat do žádných obchodů, nedostatek obchodů - Rozjel sem si už teď třetí město s kámošem v regionu a tahle hláška mě tu doslova ničí, každo chvilku mám na zboření tak 10 baráků a netuším co s tím lidi chcou obchody ano, ale když udělám komerční zónu třeba hned vedle toho baráku ktrej to chce tak o ničemu nepomůže navíc mám problém že celou hru mi to hlásí nedostatek pracovních sil, přitom továren mám pár a rezidenčních zón mám zplněný prostě celý město


u mě je to podobný ale trošku nadlouho: postavim rezidencni, komercni a industrialni, tak si rezidencni stezujou ze nemaj kde nakupovat, tak pristavim komercni, ty si ztezujou ze nemaj naklad, tak pristavim industrialni, ty si stezujou ze nemaj pracovni, tak pristavim rezidencni a takhle nejak je to pořád dokola a dokola:D
Po roce ZPĚT :D ! :D ! :D ! :D
Craftmanek
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 117
Registrován: 25 pro 2013, 08:52
Bydliště: Region Clearwater v MegaCity
Simoleony: 150
Jméno na Originu: Craftmanek

PředchozíDalší

Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron