Začiatočník poraďte

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod RainbowShaggy » 15 pro 2013, 20:46

Jozef_Lukac píše:No a moja ďaľšia sada otázok:
1. V SimCity4 bola možnosť si spraviť foto mesta a podobne, je niečo také aj tu?


Nevím, jestli to zde už padlo, ale samozřejmě můžeš použít klávesu C, která ti udělá snímek a následně ho uloží v adresáři:
Kód: Vybrat vše
%userprofile%\Documents\SimCity\Pictures
nebo prostě tam, kde máš dokumenty a ukládá se ti tam adresář SimCity :D
Obrázek
CPU: Intel® Core™ i5-2380P CPU @ 3.10GHz RAM: 12,0 GB GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 Rozlišení: 1280x1024 x2 HDD: 2 TB OS:Windows 8.1 Pro Down/Up: 120/12 Mbps
Uživatelský avatar
RainbowShaggy
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 76
Registrován: 17 čer 2013, 20:38
Bydliště: Equestria, Ponyville
Simoleony: 83
Jméno na Originu: RainbowShaggy



Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod Siegraine » 15 pro 2013, 22:52

RainbowShaggy píše:Nevím, jestli to zde už padlo, ale samozřejmě můžeš použít klávesu C, která ti udělá snímek a následně ho uloží v adresáři


thx..konečne nebudu potrebovat fraps...
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod Jozef_Lukac » 16 pro 2013, 13:05

No to tu nebolo spomenute ako sa da screenovat.

Inak mrkam na videa tohto maniaka http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... qKdVduBEJE
Ale on stavia segregačne mestá. Na jednom zarobí prachy a do druhého posiela peniaze a tam spraví továrne a podobne.
zase prechádzam ešte raz okolo toho ako vlastne stavať cesty, lebo mesto sa nehorázne zasekáva dopravou.
Postavím všetky typy zón v jednom meste, nedávam mu žiadne špecializácie ale pri 300k+ sa to vždy nejako pokazí a ide to dolu vodou.
Ale ked kukam po verejnych mapach nikde nevidim nejake megalomanske mesto, vsetci hraju tak na 100-150k.

Ako ste na tom co sa tyka velkeho diela, akym stylom hrate vy? Snazite sa ho stavat, ci skor len si staviate mestecka samostatne alebo segregacne (v kazdom meste cosi)?
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod nirasa » 16 pro 2013, 13:26

Jozef_Lukac píše:Inak mrkam na videa tohto maniaka http://www.youtube.com/playlist?list=PL ... qKdVduBEJE
Ale on stavia segregačne mestá. Na jednom zarobí prachy a do druhého posiela peniaze a tam spraví továrne a podobne.

Taky se na jeho videa koukám už delší dobu. Je to vynikající inspirátor pro moje města.

Jozef_Lukac píše:Ako ste na tom co sa tyka velkeho diela, akym stylom hrate vy? Snazite sa ho stavat, ci skor len si staviate mestecka samostatne alebo segregacne (v kazdom meste cosi)?

Já stavím stylem "v každém městě něco jiného". V jednom mám hazard, v jiném továrny na procesory, v dalším těžím ropu atd. Celkem mi to vychází a město se rozroste do té míry, že už nemám žádné volné místo, ale peníze mi přibývají.
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod Jozef_Lukac » 17 pro 2013, 09:25

Tak po včerajšom kukaní videí v práci (Moj zamestnávatel musí mať zo mna radosť :mrgreen: ) som si otvoril nový región s mapami "Viridian Woods".

Do prvého mestečka som naládoval iba rezidenčné a komerčné zóny až kým nebola mapa z polky plná, následne som postavil školu, hasičov, nemocnicu, radnicu a potom som zapratal zbytok mapy rezidenčnými a komerčnými zónami.
Potom som dvihol dane na 20%. A začal som parádne zarábať.

Obrázek

Následne som založil ďalšie mesto a tam som si poslal 5 miliónov.
Chcel som si vytvoriť ropné mesto. Ropy tam bolo podľa ukazovateľa 2/3. Ale keď som tam postavil 4 veže a rozšíril som ich na maximum. Na moj podiv zásoby boli asi po 3 rokoch takmer na dne. Takže nic moc :D .

Trochu som sa snažil spraviť nejaký pekný layout mesta, ale nejak som sa do toho nevedel precítiť tak ako ten maník na Youtube viz vyššie. No snaha bola.
Potom ani neviem ako som si tam nabúchal parky a z niekolko pár desiatok tisíc obyvatelov sa mesto premenilo na pár tisíc obyvateľov, povypínali sa továrne a bolo dokonané. Stredné vrstvy v továrňach pracovať nechceli.

Len na ukážku designu:
Obrázek
Obrázek
Obrázek

No a mám pár otázok.

1. Stáva sa že komerčné budovy sú odpustené, pretože nemajú dodávky tovaru. Odkiaľ ich zohnať ak mesto nemá továrne, respektíve ich tam nechcem?
2. Ako by som mal postupovať na zdvihnutie šťastia obyvateľstva aby sa mi stavali vyššie baráčiky ale bez toho aby som dvíhal hodnotu pozemkov? Lebo dajme tomu mesto potrebuje viac pracovných síl nižších vrstiev ale nechcem zastavať väčšiu plochu.
3. Čo sa týka daní tak tie sú z parcely alebo z počtu obyvateľov, ale asi skor z parcely mám taký dojem.
4. Dane verzus skupiny bohatstva obyvatelov. Obyvatelia z nižších vrstiev majú mať nižšie dane ako z vyšších vrstiev?
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod nirasa » 17 pro 2013, 13:29

Jozef_Lukac píše:No a mám pár otázok.

1. Stáva sa že komerčné budovy sú odpustené, pretože nemajú dodávky tovaru. Odkiaľ ich zohnať ak mesto nemá továrne, respektíve ich tam nechcem?

Myslíš tenhle problém? Je to možné řešení?
2. Ako by som mal postupovať na zdvihnutie šťastia obyvateľstva aby sa mi stavali vyššie baráčiky ale bez toho aby som dvíhal hodnotu pozemkov? Lebo dajme tomu mesto potrebuje viac pracovných síl nižších vrstiev ale nechcem zastavať väčšiu ploch×u.

Můžeš tam dát parky nejnižší hodnoty - ty nezvyšují cenu pozemků. Pak je důležité mít nemocnici a vzdělání. Policie a hasiči jsou na posledním místě, ale občas jsou taky důležití.
Jozef_Lukac píše:3. Čo sa týka daní tak tie sú z parcely alebo z počtu obyvateľov, ale asi skor z parcely mám taký dojem.

Nevím to určitě, ale daně jsou založené na "třídách" obyvatelstva. Ty jsou tři: nízké, střední a vysoké.
4. Dane verzus skupiny bohatstva obyvatelov. Obyvatelia z nižších vrstiev majú mať nižšie dane ako z vyšších vrstiev?

Obráceně:
- nízká třída obyvatelstva snese stálé daně 12%,
- střední třída 11%
- vysoká třída je nejnáročnějí - snesou max. 9-10% a to musí mít v naprostém pořádku odpadky, vodu, elektřinu... (jinak se velmi rychle stěhují pryč)
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod Jozef_Lukac » 18 pro 2013, 09:32

Konečne som prišiel trochu na systém ako to hrať, ale potreboval by som radu ako mesto prestavať, lebo sa mi trochu zasekáva doprava a neviem čo s tým ďalej. Zvažujem že by som ho prestaval na lukratívnejšie mesto, ale financie sú len tak tak. Ak dvihnem dane na 2é % pekne to zarába cca 80 tis. Veľkosť je v pohode.

Obrázek
Tu vidieť že financie sú len tak tak. Frčí to na 4 atómové reaktory.
V meste sú budovy pre kultúru, ale navštevujú ich len nízke skupiny obyvateľov, ak by pribudli aj vyššie a stredné skupiny, tak by bolo mesto v lepšom pluse.

Obrázek
Uviverzita je ubgradnutá na max.


Obrázek
No a tu by som potreboval poradiť, lebo cesty sa zasekávajú. V meste je jedno depo pre tramvaje a 3 velke pre autobusy ktore privazaju turistov.
Moja snaha bola narvať tam aj kasína, ale zisk z nich nebol skoro žiadny, tak som ich vypal.
Ako mám zlepšiť tie cesty aby to nebolo tak narvané?


Posielam screeny druhého mesta, kde som začal stavať fabriky na procesory, trošku sa rozrástlo viac ako som chcel. Povodne som mal v úmysle tam mať cca 30k obyvateľov, ale nejak sa to pri jeho optimalizácii prešvihlo. Ešte ho chcem trošku upraviť, aby to nejak peknejšie vyzeralo.
Ak máte nejaké typy, tak dajte.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod nirasa » 18 pro 2013, 13:53

Jozef_Lukac píše:Konečne som prišiel trochu na systém ako to hrať, ale potreboval by som radu ako mesto prestavať, lebo sa mi trochu zasekáva doprava a neviem čo s tým ďalej. Zvažujem že by som ho prestaval na lukratívnejšie mesto, ale financie sú len tak tak. Ak dvihnem dane na 2é % pekne to zarába cca 80 tis. Veľkosť je v pohode.

Simíci snesou daně na 20% jen chvilku, tj. pár dní, měsíc... Pak začnou protestovat a ostěhujou se. Je to chvilkové řešení.

No a tu by som potreboval poradiť, lebo cesty sa zasekávajú. V meste je jedno depo pre tramvaje a 3 velke pre autobusy ktore privazaju turistov.
Ako mám zlepšiť tie cesty aby to nebolo tak narvané?

1) Podle mých zkušeností:
- Mnoho lidí dělá chybu, že umístí křižovatku hned na začátku vjezdu do města.
- Druhá chyba je, že křižovatky jsou příliš těsně za sebou.
- Zkus vjez do města křížit silnicí až uprostřed mapy města, nebo až na konci. Pokud máš bulvár "skrz" město, dej křižovatku asi doprostřed.
Simíci totiž uvažují takto: "Pojedu nejkratší možnou cestou." Nic jiného je nezajímá, i kdyby byla nejkratší hliněná silnice, pojedou prostě po ní. Stávalo se mi, že si simíci vyhlédli nejkratší možný silniční spoj - byla to servisní silnice u odpadů = to byla zácpa!!!

2) Dala bych jen jeden autobusový terminál, který ti bude dovážet turisty a další simíky z regionu. Jedno tramvajové depo je podle mě pro tvé město málo. Více tramvajových dep, protože tramvaje používají všechny skupiny simíků, autobusy jen nízké nebo střední vrstvy. Navrhnout silnice s tramvajemi tak, aby simíci viděli jako kratší a výhodnější jet tramvají nebo autobusem. Auto by pak nechali doma a nevznikaly by zácpy.

Posielam screeny druhého mesta, kde som začal stavať fabriky na procesory, trošku sa rozrástlo viac ako som chcel. Povodne som mal v úmysle tam mať cca 30k obyvateľov, ale nejak sa to pri jeho optimalizácii prešvihlo. Ešte ho chcem trošku upraviť, aby to nejak peknejšie vyzeralo.
Ak máte nejaké typy, tak dajte.

Takhle na obrázcích to vypadá na pěkné městečko = těžko poradit.
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Začiatočník poraďte

Příspěvekod Jozef_Lukac » 18 pro 2013, 17:11

nirasa píše:1) Podle mých zkušeností:
- Mnoho lidí dělá chybu, že umístí křižovatku hned na začátku vjezdu do města.
- Druhá chyba je, že křižovatky jsou příliš těsně za sebou.
- Zkus vjez do města křížit silnicí až uprostřed mapy města, nebo až na konci. Pokud máš bulvár "skrz" město, dej křižovatku asi doprostřed.
Simíci totiž uvažují takto: "Pojedu nejkratší možnou cestou." Nic jiného je nezajímá, i kdyby byla nejkratší hliněná silnice, pojedou prostě po ní. Stávalo se mi, že si simíci vyhlédli nejkratší možný silniční spoj - byla to servisní silnice u odpadů = to byla zácpa!!!


Nechapem preco je to chyba ak je krizovatka na zaciatku mesta.
Ak su pamiatky po celom meste predsa aj tak sa rozlezu z toho centra uplne vsade a zase sa to vrati naspat.
Asi skusim par krizovatiek vyhodit, asi na striedacku raz z jednej a raz z druhej strany a uvidime co to spravi.
Alebo odpojim vsetky krizovatky co idu v strede mesta, necham ich prist nakoniec.
Vyskusam a uvidim ako sa zachovaju.
V jednom meste som skusal spravit len to ze som natiahol tramvajovu cestu po celom meste, ktora nikde nemala krozovatky, len sa pretinali mostami. Cesta bola po celej mape v tvare pisaneho pismena "L" ak som dal na jej koniec industrialnu zonu + odpady do 3/4 cesty obytnu cast, do 2/4 komercnu a na 1/4 (vjazd do mesta) cesty zase obytnu tak cisticka na splasky kotra bola na konci mesta necistila dobre vjazd do mesta. Stale sa stazovali na splasky.


nirasa píše:2) Dala bych jen jeden autobusový terminál, který ti bude dovážet turisty a další simíky z regionu. Jedno tramvajové depo je podle mě pro tvé město málo. Více tramvajových dep, protože tramvaje používají všechny skupiny simíků, autobusy jen nízké nebo střední vrstvy. Navrhnout silnice s tramvajemi tak, aby simíci viděli jako kratší a výhodnější jet tramvají nebo autobusem. Auto by pak nechali doma a nevznikaly by zácpy.

Na toto čo si napísala je kus pravdy, ked neboli tramvaje v meste tak znacna cast turistov chodila v "taxikoch" takych zltych autickach a bolo ich plne mesto.


nirasa píše:2) Dala bych jen jeden autobusový terminál, který ti bude dovážet turisty a další simíky z regionu.

2 boli bez busov a jeden s busmi. Ale mám dojem čím viac som mal terminálov tým viac ludí prišlo, aspoň moj dojem.


Tie dane som dvihol len preto aby som si naskriabal peniaze pre dalsie mesto a nemusel som dlho cakat.
Videonávody na stavby miest v SimCity 5. Pozor, pri zhliadnutí týchto videí Vám môže spadnúť sánka. Len na vlastné riziko. :)
Uživatelský avatar
Jozef_Lukac
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 33
Registrován: 11 pro 2013, 16:49
Simoleony: 57

Předchozí

Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron