Začátek

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Začátek

Příspěvekod Baklys_CZ » 19 pro 2013, 09:03

Ahoj,

zakládám další topic k začátkům. Snad to nebude vadit :)

1,pochopil jsem, že velice důležité, je mít kolem cest industrialní zony. chápu dobře, že Zelená zoná jsou domovy, modrá komerční budový, typu jídelny a podobně a žlutá zona je průmysl. Takže když budu chtít udělat zonu pro průmysl a dělníky musím na jednom místě udělat žlutou a zelenou zonu. A pokud budu chtít jenom obyvatele tak jenom zelenou zonu?

2, jak to že když jsem spustil hru měl jsem při založení nového města 1 milion a ne 50k.

3, cesty nemůžu vylepšovat? můžu jenom zbourat a postavit novou? Nenašel jsem tlačítko na vylepšení třeba jenom třídy. Lze už dělat ukazatele směru dopravy?

4, Můžu si založit na privátní mapě více měst? Třeba udělat si jedno průmyslové, jedno třeba na hazard a podobně.

Snad se v otázkách neopakuji oproti jiným topickum, ale procházel jsem je a to co jsem potřeboval, jsem se nedověděl.

Díky
Baklys_CZ
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 pro 2013, 08:44
Simoleony: 8
Jméno na Originu: Baklys_CZ



Re: Začátek

Příspěvekod nirasa » 19 pro 2013, 10:19

Vítám tě na fóru :)
Baklys_CZ píše:1,pochopil jsem, že velice důležité, je mít kolem cest industrialní zony. chápu dobře, že Zelená zoná jsou domovy, modrá komerční budový, typu jídelny a podobně a žlutá zona je průmysl. Takže když budu chtít udělat zonu pro průmysl a dělníky musím na jednom místě udělat žlutou a zelenou zonu.

Ne na jednom místě. Průmysl hodně špiní půdu a ovzduší a simíci jsou pak hodně nemocní a stěhujou se pryč. Průmysl dávám někam do rohu města, obytné zóny dávám kousek dále a postavím jim tam zastávky, ať dojedou snadněji do práce.
A pokud budu chtít jenom obyvatele tak jenom zelenou zonu?

Město ti nebude fungovat. Musí tam být obytné (zelené) - komerční (modré) - industriální (žluté) zóny v poměru cca 3:1:1.
2, jak to že když jsem spustil hru měl jsem při založení nového města 1 milion a ne 50k.

Protože při zabírání regionu jsi zaškrtnul Sandbox, tj. něco jako "pískoviště" = na vyzkoušení.
3, cesty nemůžu vylepšovat? můžu jenom zbourat a postavit novou? Nenašel jsem tlačítko na vylepšení třeba jenom třídy. Lze už dělat ukazatele směru dopravy?

Cesty vylepšíš vybráním ikony cesty dole uprostřed. Pak vlevo dole je volba pro stavění: rovná cesta, čtverec, do oblouku atd. Pod tím je taková zakroucená šipka v šedém poli. Na ni klikneš, pak klikneš na cestu kterou chceš vylepšit (levým myšítkem) a vyskočí ti okno na vylepšení silnice. Nemůžeš ale vylepšit obyčejné silnice na širokou třídu. Ty musíš opravdu zbourat a pak postavit bulvár.
4, Můžu si založit na privátní mapě více měst? Třeba udělat si jedno průmyslové, jedno třeba na hazard a podobně.

Ano
Procesor AMD X2 - 3,11 GHz, RAM 4GB, ssd 256GB. nVidia GeForce 9800GTX+. Monitor 1680x1050. Dualboot Windows 7 a Xubuntu studio 14.04, speciální vydání pro audio a video. Download/upload: 42.388 Mbit/1.926 Mbit
Kanál na YouTube.
Uživatelský avatar
nirasa
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 181
Registrován: 09 čer 2013, 09:33
Bydliště: Horní Újezd
Simoleony: 185
Jméno na Originu: nirasa

Re: Začátek

Příspěvekod Baklys_CZ » 19 pro 2013, 10:35

Super.

Díky
Baklys_CZ
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 pro 2013, 08:44
Simoleony: 8
Jméno na Originu: Baklys_CZ

Re: Začátek

Příspěvekod Siegraine » 19 pro 2013, 10:53

Ak si nastavíš tu časť, kde budeš mať cesty, že si budeš môcť vybrať, ktorú postavíš a tak, tak stačí ak zmačkneš klávesu "R" a hor sa do upgradu ciest. Potom už len stačí, aby si klikal po cestách. Na ceste, na ktorú klikneš, sa ti zobrazí rámček, a v ňom dve tlačítka. Jedno na upgrade cesty a jedno na downgrade cesty.
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Začátek

Příspěvekod Baklys_CZ » 22 pro 2013, 14:07

Tak mám cca 125 tis obyvatel a docela problém z místem. Nemluvě, že si nedokážu poradit s recyklačním centrem které mám plné slitiny plast a recyklovaného odpadu.... vůbec nevím co s těmi surovinami mám dělat... Nejraději bych je prodal, ale jak?
Baklys_CZ
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 pro 2013, 08:44
Simoleony: 8
Jméno na Originu: Baklys_CZ

Re: Začátek

Příspěvekod notforfloo » 22 pro 2013, 14:24

Jednak postavit obchodní centrum (depo) - slouží jako sklad z kterého tyto suroviny můžeš prodávat :)
Nebo postavit továrnu na procesory, která využívá plasty a slitiny na výrobu procesorů, které také můžeš přes obchodní depo prodat, ale dráž než slitiny a plasty 8-)
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Začátek

Příspěvekod Baklys_CZ » 22 pro 2013, 16:10

Už jsem si všiml, že záložka obchodního depa je širší a je tam ještě šipka na výběr dalších skladu, nejenom ruda a uhlí :) :)
Baklys_CZ
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 4
Registrován: 19 pro 2013, 08:44
Simoleony: 8
Jméno na Originu: Baklys_CZ

Re: Začátek

Příspěvekod Siegraine » 23 pro 2013, 02:11

Baklys_CZ píše:Už jsem si všiml, že záložka obchodního depa je širší a je tam ještě šipka na výběr dalších skladu, nejenom ruda a uhlí :) :)


no hlavní je, že sis to všimnul... :) +1
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT


Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron