Kanalizace

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Kanalizace

Příspěvekod Krvezbrote » 27 pro 2013, 22:17

Rád bych jen věděl, jestli jsem na tom jako ostatní nebo jste na to našli nějakou fintu.

Dokud jde odpad do jedné čističky, je vše v pořádku a snad jen při opravdu špatných podmínkách se občas ucpe a chvíli trvá než vše čistička zpracuje.

Když ale přesáhnu kapacitu, tak mám dvě možnosti.

1. Pokusit se dostat odpad k sousedům (to se děje snad až ta moje zcela vybuchuje pod tlakem)
2. Postavit druhou čističku.

Obě řešení u mě dopadají v podstatě stejně. Splašky se nemohou rozhodnout kam vlastně putovat. Když jsou dvě čističky, tak se hádají a chvíli jdou splašky k jedné a chvíli k druhé. Výsledkem je jejich hromadění po cestě a vzrušené hlášky nespokojených občanů. Když jsem je dal za sebe, stejně se jedna ucpala a ta druhá jen mlela naprázdno. Zkoušel jsem je usadit přesně proti sobě u jedné cesty ... neseděly jen o pár milimetrů a chovali se stejně jako za sebou, první ucpaná, křičí že nemá kapacitu, a druhá se fláká. Aby toho nebylo dost, tak ta přeplněná začne prskat splašky kolem sebe a znečišťuje zem.

Řekněte, že je to prkotina a máte na to jednoduché řešení, prosím! :)
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve



Re: Kanalizace

Příspěvekod Siegraine » 27 pro 2013, 22:53

No tohle je dost debilne vyreseno....Splašky jsou kapitola sama o sobe...Pri vode i elektrine ti to do obehu mesta vchádza...No problem...U splašek je to kus jinak...Všechny splašky totiž chodí k té, která je blíž...tzn...jednu dát do jednoho ronu, a druhou uhlopríčne do rohu druhého...Polka mesta pojede do jedne a ta druha do druhé...Chce to ale logicky myslet, než to udeláš....Muže se ti totiž stát taková vec, že stejne budeš mít jednu plnou a druha pojede na 10%....Dej to tak do stredu, aby se ti moc splašku nevlezlo do jedné (nejak to daj tak, aby specializace sla zhruba na polovici - aspon ta prumyslová)


Krvezbrote píše:Řekněte, že je to prkotina a máte na to jednoduché řešení, prosím! :)


To tedy určite nechceš XD
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Kanalizace

Příspěvekod Krvezbrote » 28 pro 2013, 12:24

No, prokoukls mě :) bez výzvy by to nebylo tak zajímavé. Člověk si musí uvědomit, že nehraje proti počítači, jak po celý život šlyším kolem sebe, ale proti bandě namakaných mozků bystře sledovaných hordou programátorů :twisted: ... to je ta armáda proti které stojíme. Zrovna tohle není úplně dobře vyřešené. Bohatě by stačilo, kdyby se splašky řítili k té bližší čističce a parametrem by bylo místo vzniku a velikost jednotlivých čističek.

To cos navrhoval jsem taky zkoušel. Jednu jsem měl v průmyslové části skoro v rohu mapy, a když byla vystavěná na max a přestala dostačovat, tak jsem udělal druhou na druhém konci, kde jsem měl jen teprve rozvíjející se zástavbu. Postavil jsem tam jen dvě nádrže a okamžitě se tam hrnuly i splašky co vznikaly ZA první čističkou. Ta nová se okamžitě zaplnila a splašky bezradně stály v potrubí.

Jestli si dobře pamatuji, tak v některé z verzí SC byly tyhle služby samostatnou vrstvou na mapě. Vím, že nám tím automatickým vedením pod silnicí dost usnadnili život, ale nevím jestli to bylo až tak dobré rozhodnutí.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Kanalizace

Příspěvekod Siegraine » 28 pro 2013, 12:58

No nevím proč se ti to stalo tak...Mne to funguje, když to udelám takhle. Väčšinou mi úplne stačí jedna, ale když už to nejde, tak postavím i druhou a to už naozaj stačí.
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT


Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron