Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Nevíte si rady s něčím ve hře nebo vás zajímá proč se dějí různé události, kterým nemůžete přijít na kloub? Zeptejte se zde

Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod krvesajmon » 09 led 2014, 16:29

viz předmět. Se Simcity 5 teprve začínám (a vlastně se dá říct, že se simcity vůbec), ale i když jsem hledal, nenašel jsem, jak udělat, by mi auta nedovážela a nevyvážela polotovary a výrobky z/do světového trhu. Bohatě si vystačím s vlakem, proč jezdí i auta a zadělavájí mi dopravu? Přitom je ale potřebuji, aby mi rozvážela suroviny a polotovary do továren. Dá se to nějak udělat? Předem díky.
krvesajmon
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2014, 16:05
Simoleony: 7
Jméno na Originu: krvesajmoon



Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod Kolousek001 » 09 led 2014, 16:34

Mě by zas zajímalo jak používat ten vlak viz téma pod tímhle :D Nejsem si jistej ale nastaviut se to nedá když dáš vývoz/dovoz tak to vozí všechno, ale když nechceš aby to vozily auta tak proč je všechny nezrušíš ...
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod krvesajmon » 09 led 2014, 17:35

Protože mi rozváží ropu a slitiny (např.) z obchodního centra do továren. Jak jsem si tedy všiml. Další věc, co mě nepříjemně překvapila, byla ta, že když jsem dal dovážet výrobky do toho velkého.. věci, tak vlakem to nešlo a všechna autíčka se zbláznila a jezdila do velkého díla! a továrny nechala na pospas supům.
krvesajmon
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2014, 16:05
Simoleony: 7
Jméno na Originu: krvesajmoon

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod krvesajmon » 09 led 2014, 19:14

Jinak s tím ti neporadím. Já vždycky postavil obchodní centrum u kolejí, hned vedle ten vlakový čuráček na nakládání (jestli se to tak jmenuje) a vlak mi přivážel i odvážel.

Kolousek001 píše:Mě by zas zajímalo jak používat ten vlak viz téma pod tímhle :D Nejsem si jistej ale nastaviut se to nedá když dáš vývoz/dovoz tak to vozí všechno, ale když nechceš aby to vozily auta tak proč je všechny nezrušíš ...
krvesajmon
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2014, 16:05
Simoleony: 7
Jméno na Originu: krvesajmoon

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod Krvezbrote » 10 led 2014, 15:20

Mohu se mýlit, ale auta co provádí dovoz a vývoz přijíždí z toho imaginárního krásného světového trhu, nejsou tvá.
Auta co máš v obchodním centru jsou pro lokální rozvoz po městě.

Vlakový obchod neoddělíš. Maximálně můžeš doufat, že vlak to bude odvážet a přivážet tak rychle, že auta nebudou muset jezdit. V městech budoucnosti máš plošiny pro vzdušnou přepravu a od té doby je auto ve skladu skoro raritou. Vlak by to mohl zvládat obdobně.

Co se týče toho velkého díla, moje zkušenost je takové, že jsou stále v první řadě zásobovány továrny a teprve potom se odváží vše na dílo. ALE skoro pravidelně zůstanou tyto auta zaseknutá v zácpě k dílu nebo přímo na výjezdu z díla a tím se nějaký čas prostě nedostanou k zásobování vlastních továren.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod Kolousek001 » 10 led 2014, 18:57

Teda já myslel že to tak není, ale máš asi pravdu co sem to chvíli sledoval. Auta co odváží/dováží věci na světovej trh opravdu nejsou asi hráčovo ale nějak náhodně generovaný...

Chápu to potom správně, že pokuď mám třeba jedno obchodní depo a v něm jenom skladiště slitiny kterou tam dovážím z recyklačního centra tak tam nemusím mít ani jeden náklaďák? Protože ty slitiny tam doveze dodávka z centra a na ten světovej trh přijede auto samo pro odvoz.

Stejná situace by měla bejt i u hlavního obchodního depa kam dovážím surovou ropu a skladuju tam věci z rafinérie. Já totiž vždycky stavěl max dovávek (12) aby to šlapalo ale dycky se mi zdál hlavně odvoz dost pomalej. Takle by dodek stačilo jenom pár ne? Protože jediný k čemu tam jsou sou na dovezení surový ropy do rafinérií. Nebo ne? a Z rafinérie hotovej produkt by mělo dovýst její auto přímo z rafinérie... Je to tak správně nebo sem se do toho zamotal? :D Takle mýám třeba zbytečně moc aut a daly by se ušetřit náklady.
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod Krvezbrote » 11 led 2014, 12:51

Pochopil jsi to naprosto správně. :)

Jinak, když postavíš obchodní centrum nebo depo, postaví se ti automaticky se skladištěm na obecné zboží a autem. Na to je to auto potřeba, to obecné zboží vozí z továren a do obchodů. To podporuje růst obchodů a továren, tedy města jako takového. Není to asi nezbytnost, to by ti musel odpovědět někdo zdatnější, ale pomáhá to.
Hraji sice nepravidelně dle množství práce, ale vždy rád. ;)
Uživatelský avatar
Krvezbrote
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 68
Registrován: 22 lis 2013, 21:08
Bydliště: Brno
Simoleony: 80
Jméno na Originu: Krve

Re: Jde zakázat, aby auta nejezdila na světový trh?

Příspěvekod Scooby » 01 srp 2014, 17:47

Vsimnul jsem si, ze recyklacni centrum automaticky umi dodat plast a slitiny do tovarny na procesory i bez obchodniho centra ci depa. To samy tovarna na procesory, umi dodat vyrobne televizi, pocitacu a kdyz mate obchodni depu s vyp. mistnim prijmem tak to skladuje u sebe tak dlouho dokud se zase neuvolni misto. Ale kdyz povolite u depa prijem mistnich zasilek tak to tovarny vyvazi do depa kde to pak prebira dalsi tovarna.
Ale jak vypnout vlak nebo auto aby se dalo pouzivat to druhy s tim ti neporadim :/
Scooby
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2014, 16:07
Simoleony: 5
Jméno na Originu: scooby_doom6


Zpět na Poradna

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron