Soutěž o DLC Lunapark

Veškeré soutěže na fóru

Moderátor: Strictoaster

Budete se účastnit soutěže č.2?

Rozhodně ano!
12
57%
Podle toho jak bude čas
7
33%
Záleží jaká bude výhra
1
5%
Nemám chuť soutěžit
1
5%
Rozhodně ne!
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 21

Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Strictoaster » 11 úno 2014, 14:00

Súťaž o DLC Lunapark
Obrázek

Úvodom chcem povedať len toľko, že som dostal poverenie viesť túto súťaž. Na začiatku by som Vám chcel predstaviť za akých by sa mohla súťaž odohrávať.
Momentálne je táto téma viac teoretická, aby sa doladili pravidlá, prihlásili sa užívatelia a poprípade napísali čo by sa tam ešte hodilo a ako by mali byť parametre nastavené aby sa im "lepšie" hralo.

Súťaž: Mesto s najväčším počtom bodov
Toto vyhodnotenie by malo zabezpečiť, že za populáciu dostanete plusové body, ale body sa Vám budú aj odpočítavať za určité tresty.

Výpočet by mohol byť nasledovný (nebránim sa nápadom a podnetom, nejak to doladíme spoločne)

Body celkom = Body za populáciu - Trestné body.

Body za populáciu = Počet obyvateľov v meste.

Trestné body:

    Nezamestnanosť $ : -5 bodov za osobu
    Nezamestnanosť $$ : -10 bodov za osobu
    Nezamestnanosť $$$ : -15 bodov za osobu

    Bezdomovci -500 bodov za jedného

    Volné pracovné miesta $: -2 bodov za osobu
    Volné pracovné miesta $$: -4 bodov za osobu
    Volné pracovné miesta $$$: -6 bodov za osobu

    Nespokojný nakupujúci $: -5 bodov za osobu
    Nespokojný nakupujúci $$: -10 bodov za osobu
    Nespokojný nakupujúci $$$: -15 bodov za osobu

    Bezpečnosť mesta a zdravotníctvo
    Úmrtia za deň: -5000 bodov za 1 úmrtie
    Spáchané zločiny za deň: -5000 bodov za 1 zločin
    Zhorené budovy za deň : -5000 bodov za 1 zhorenú budovu

Podmienky súťaže
    Server: ľubovolný
    Mapa: ľubovolná (ak tam budú hory, alebo voda, tak sa potom nesťažujte že ste tam nenapchali dostatok ľudí)

    Mesto musí mať kladný rozpočet.
    Postavená Arcologie (max level rozšírená a funkčne zásobená vodou a elektrinou).
    Bez megaveží.
    Bez sandbox módu.
    V meste musí stáť univerzita.
    Technická úroveň vzdelania úroveň 2.
    V regióne kde budete hrať súťažné mesto nezaberiete žiadne iné, to znamená že Arcologiu bude musieť odfinancovať a energeticky uživiť jedno jediné mesto (to sa budú točiť hodinky na elektromeri a vodomeri :D ).
    To či materiály na stavbu budete kupovať, ťažiť alebo recyklovať je Vaša vec.
Súťažiaci by mali aspoň raz do týždňa dať zopár screenov, aby sa predbežne dalo rátať poradie a aby aj ostatný mali prehľad ako vysoko majú rúbať, aby sa trošku zapotili (na screenoch by malo byť vidno všetko za čo sú trestné body).
Poprípade aj s poznámkou či Arcologia stojí, alebo nie, respektíve v akom je stave.


Čo sa týka dĺžky súťaže, tak to nie je moje rozhodnutie, ale určite by malo byť trochu dlhšie aby sa do nej mohli zapojiť pracujúci ľudia tak vyťažený študenti.

Čo sa týka transparentnosti a koncového vyhodnotenia, tak to bude trošičku iné ako vyššie spomínané screeny, takže sa môžte spoľahnúť, že výsledky budú správne a podvádzať sa nebude. Ale to doplním neskôr.

Ak máte nejaké nápady, podnety a pripomienky, tak ich sem napíšte, ja následne tieto vyššie údaje podľa toho zmením a váš post zmažem, aby tu bol poriadok.
Detto je to aj s prihlásením do súťaže. Prihlásiť sa môžte kedykoľvek, len mi to sem napíšte.
Stavať v podstate môžte začať aj teraz, ak začnete na prázdnej mape nič tým nepokazíte.
Pokiaľ sú nejaké nejasnosti, tak ich píšte sem, aby sme sa vyhli zbytočným problémom.

Oficiálne súťaž spustí a ukončí až Admin.

Tento post budem časom editovať ak sa čosi v súťaži zmení, takže mrkajte sem.

Súťažiaci:
Siegraine
Opala
Strictoaster
Smalljbt
Nirasa
Craftmanek
Bulletproff114




Sponzorem této soutěže o SimCity 5 DLC Lunapark je prodejce her a doplňků Obrázek
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac



Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Kolousek001 » 11 úno 2014, 15:32

Jak to tak čtu, tak by to byla jen solidní ztráta času :D
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod notforfloo » 11 úno 2014, 15:45

Kolousek001 píše:Jak to tak čtu, tak by to byla jen solidní ztráta času :D


Tak to jsi moc nečetl ..
"Ak máte nejaké nápady, podnety a pripomienky, tak ich sem napíšte, ja následne tieto vyššie údaje podľa toho zmením"

Přeložím: "pokud se ti něco nelíbí, je možnost se k tomu vyjádřit a pravidla soutěže upravit, aby byli všichni spokojeni"
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Kolousek001 » 11 úno 2014, 16:22

O to nejde, chtěl sem tím říct že to je soutěž jen pro nejzkušenější hráče, tak to je samozřejmě vždycky a nikdo ostatní se tu nemůže chytat ...
Kolousek001
Zabydlený člen
Zabydlený člen
 
Příspěvky: 45
Registrován: 08 pro 2013, 17:38
Simoleony: 53

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod notforfloo » 11 úno 2014, 16:30

Kolousek001 píše:O to nejde, chtěl sem tím říct že to je soutěž jen pro nejzkušenější hráče, tak to je samozřejmě vždycky a nikdo ostatní se tu nemůže chytat ...


Ty asi fakt nečteš ani moji odpověď :) .. protože je tam psáno, že pokud se ti to nelíbí, tak se k tomu vyjádři! .. Co ti konkrétně vadí, co by jsi zjednodušil, co úplně vypustil a v čem by jsi konkrétně rád soutěžil ty?

Poučení do života .. mávnout rukou a říct, že je to moc těžký umí každý, ale zatnout zuby a bojovat, to zvládne malé procento a většinou jen to malé procento je úspěšné
.. Tu hlavně zatím nejde o soutěž, ale o vyjádření potencionálních soutěžících k pravidlům a vůbec ke všemu co je tu psáno.
CPU TYPE: Intel® Core™ i5-2430M CPU @ 2.40GHz SYSTEM MEMORY: 8.5 GB VIDEO CARD: NVIDIA GeForce GT 540M 4.24 GB RESOLUTION: 1366x768 HARD DISK: 179.94 GB (SSD) DOWNLOAD SPEED: 2.49 MB/s (19.9 mbps)

SimCity fórum na Facebooku
Uživatelský avatar
notforfloo
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 324
Registrován: 12 dub 2013, 15:56
Simoleony: 255
Jméno na Originu: notforfloo

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Siegraine » 11 úno 2014, 16:31

Kolousek001 píše:O to nejde, chtěl sem tím říct že to je soutěž jen pro nejzkušenější hráče, tak to je samozřejmě vždycky a nikdo ostatní se tu nemůže chytat ...


Nebreč. Za pokus nič nedáš, môžeš len získať. Ak je pre teba hranie stratou času, tak potom nehraj. Za prvé ťa nikto nenúti. A za druhé, ak budeš len tak hrať, a na konci súťaže sem dáš pár screenov, možno sa ti pošťastí. Keď budeš pri tej hre aj kus uvažovať, tak máš veľkú šancu na výhru. Napríklad, keď budeš mať veľa nezamestnaných, tak máš asi veľa obytných zón, tak by si ich pár mal zbúrať. Neverím, že pomocou toho nenapcháš dosť ľudí do mesta s tým, že to bude aj vyvážené. Možno niekto dokáže napchať do regiónu aj 250 tisíc ľudí, ale ak tam bude mať veľa nezamestnaných tak stráca kopec bodov. Ty s malým množstvom a dobre vyváženým počtom miest a obyvateľov máš rovnakú šancu.


EDIT (holt not bol kus rychlejší :evil: )

Okrem toho, súhlasím s notom. V článku je jasne napísané, že ak sa ti niečo nepáči, tak sa k tomu vyjadri. Povedať že sa mi niečo nepáči vie predsa každý. Moja bývalá trieda v tom bola lvl 100000000. Ale keď som sa ich pýtal, čo zmeniť tak boli ticho, a nakoniec z toho vyšlo len to, že proste sa im nepáči to, že niečo organizujem ja. Ak sa ti niečo nepáči, tak treba povedať čo, a navrhnúť lepšie riešenie. Sťažovaním nič nezískaš. Veď je to topic práve na takéto situácie.
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Siegraine » 11 úno 2014, 16:37

A ešte by som len dodal, že ak to chceš vyhrať, tak ťa nemôže nič zastaviť, a urobíš pre to všetko. Ale ak hľadáš kopec výhovoriek, tak asi vyhrať nechceš, a tým pádom je zbytočné pre teba vôbec sa zúčastniť súťaže. Popasuj sa so súťažou tak ako je nastavená. Ak vyhráš, získaš tým ešte aj dobrý pocit, že si sa nevzdal. Lenže ty máš výhodu zmeniť pravidlá, no ty len mávneš rukou, že proste nemáš šancu. Vážne chceš niečo vyhrať? No ták. Postav sa čelom k tejto výzve a buď chlap.
Naposledy upravil Siegraine dne 11 úno 2014, 16:47, celkově upraveno 1
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod opala » 11 úno 2014, 16:45

Kolousek001 píše:O to nejde, chtěl sem tím říct že to je soutěž jen pro nejzkušenější hráče, tak to je samozřejmě vždycky a nikdo ostatní se tu nemůže chytat ...

postavit metso snad umis ne? nejtezsi cas jes asi navrhnout infrastrukturu dorpavy aby nevznikaly zacpy aby auta s majakem jezidili vcas na misto a to je vse ;)
opala
Nový člen
Nový člen
 
Příspěvky: 11
Registrován: 26 lis 2013, 13:32
Simoleony: 11
Jméno na Originu: slonkaj

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Strictoaster » 11 úno 2014, 18:01

Aby som sa k tomu aj ja nejako vyjadril.

Toto nie sú pravidlá, len ich návrh.
Kolousek jasne ze to bude tažke, ale ved o tom to je aby to lahke nebolo. Ja som toto vymyslel, ale pritom hram mozno len 2 mesiace. Nemam ziaden region ulozeny, lebo postavim 2 mesta a potom ho mazem. Co myslis ze som za hraca. Urcite sa tu nechytam na ostatnych co to hraju od zaciatku.
Ide o to ze sa pri tom trochu naucis aj hrat. Ak budu davat fotky hraci, tak uvidis, ako kto a co stavia. Myslim ze su tu rozumny ludia a ak k tomu napisu pokec, tak to aj tebe cosi da.

Uz len koli tomu ze si napisal ze to je strata casu som sa logol na novy region. Urobit skarede mesto s cca 60k obyvatelmi trva cca 70 min.
Potom som dvihol dane na 20%. CCa 5 min trvalo aby som zarobil 1 milion.
Zamerne som testoval "Cash Cow" ktory by bol zrejme potrebny pri sutazi aby si rychlo preglgol bombu zvana Arcologie.
takze za 2 hodiny hrania mas cca 8 milionov na ucte co je asi cca ciastka na televizory, ktore potrebujes na Arcologiu ak by si ich vsetky kupoval.


Video je od uzivatela youtube "Skye Storme"
https://www.youtube.com/watch?v=XyU0sKd2PjY

Mrkni na jeho videa a ani nebudes verit co sa da so SimCity robit. Ja ked vidim jeho videa tak chytam depresiu a mazem region. :D

Nevravim ze mas pri tom furt sediet, ved si to nechaj bezat a ak mesto optimalne funguje hra sa zastavi tak po pol hodinke sama ak nic nerobis.
Ja to robim bezne, ze si to pustim, idem kukat telku, umyt riad, varit alebo so psom von a po pol hodke tam mam tak 1-2 opustene budovy, tie zburam a pustim mesto dalej.

Ja len chcem aby to nebolo tak ze "niekto" posle do sutaze o najzelensie mesto toto

Obrázek

Ja som sa tej sutaze nezucastnil, ale popravde ak by som chcel ja si parky aj deluxe verziu kupim tych 30 eur ma nezabije, ale ak ma niekto vyhrat, musi si to aj zaslužiť.
Nikde neni povedane ze mesto co bude mat 250k obyvatelov bude mat lepsie skore ako 200k mesto.

Kukam ze vsetci sa tu vadite ako stare baby na trhu ale este nikto nenapisal ze by sa zucastnil a nepadol tu ziaden návrh.
Uživatelský avatar
Strictoaster
Poznávající člen
Poznávající člen
 
Příspěvky: 28
Registrován: 29 led 2014, 08:44
Simoleony: 36
Jméno na Originu: jozef_lukac

Re: Soutěž o DLC Lunapark

Příspěvekod Siegraine » 11 úno 2014, 18:15

Strictoaster píše:Kukam ze vsetci sa tu vadite ako stare baby na trhu ale este nikto nenapisal ze by sa zucastnil a nepadol tu ziaden návrh.


To musím napísať, že sa chcem zúčastniť? Na čo je tam potom tá anketa? :D

Ďalej prečo mám dávať nejaký návrh, keď to akceptujem také, aké to je? Tak ako si to navrhol mi to vyhovuje.
Tahle vež je skvelá!

Návod "Leave™" -> Ako opustiť nechcené mesto

CPU: AMD Athlon II X3 3,2GHz GPU: Ati Sapphire HD 5670 512MB GDDR5 LowProfile RAM: 3GB HDD: 125GB / 256GB
Resolution: 1366x768 Down/Up: 30 / 4 Mbps
Uživatelský avatar
Siegraine
Aktivní člen
Aktivní člen
 
Příspěvky: 278
Registrován: 18 lis 2013, 19:30
Bydliště: Vež OmegaCo, druhé bytové patro stredne bohatej vrstvy, byt číslo 785AB
Simoleony: 253
Jméno na Originu: MystoganFT

Další

Zpět na Soutěže

 Vlastní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron